Káprázatos marsi felhőt kapott lencsevégre a NASA
Látványos égi jelenségek nemcsak a Földön vannak; a NASA Curiosity marsjárója épp most csípett el egyet a vörös bolygón is, méghozzá napnyugta után.
Látványos égi jelenségek nemcsak a Földön vannak; a NASA Curiosity marsjárója épp most csípett el egyet a vörös bolygón is, méghozzá napnyugta után.
A NASA Curiosity nevű Mars-járója a Gale-kráterből figyelve vette fel a marsi égbolton megjelenő felhőket, amelyekhez hasonló a Földön is kialakul.
Számítógépek memóriamoduljait tanulmányozó biztonsági szakértők feltártak egy ijesztő hiányosságot, ami a felhők szervereit érintheti, az AMD pedig azonnal firmware-frissítéseket adott ki a felhőszolgáltatók számára.
Az okostelefonokba rejtett számítástechnikát használják fel egy rugalmas, a testen viselhető tapasz által gyűjtött egészségügyi adatok elemzésére, beleértve a szívritmuszavart, a köhögést és az esést.
Bár igazán kedvelt a felhasználók körében az Nvidia felhőalapú játékszolgáltatása, a GeForce Now, könnyen elképzelhető, hogy sokan lemondják majd az előfizetést. Az Nvidia ugyanis úgy döntött, hogy még a fizetős felhasználók számára is korlátozza a játékidőt.
A NASA Landsat 8 műholdja még szeptember 7-én vett észre egy különleges felhőt, ami mindig ugyanott jön létre Új-Zélandon.
A felhő előnye, hogy bárhonnan elérhető. Nehézsége, hogy most már nem bárhol lehet. A felhőalapú számítástechnika előbbi, legalább másfél évtizede hangoztatott előnye mellé csak mostanában emelték be a szabályozók az utóbbi kihívást.
Egy évtized alatt hétezermilliárd forintos GDP-növekedést helyez kilátásba Magyarországnak a felhőtechnológiában rejlő hazai lehetőségeket vizsgáló hatástanulmány.
Irizáló felhőnek hívják a különleges jelenséget. Csodaszép. Mutatjuk.
Hajnalban az egész országból megfigyelhető volt az úgynevezett NLC, vagyis az éjszakai világító felhő. A hvg.hu fotóriportere, Veres Viktor Budapest felett örökítette meg a jelenséget.
A csapadékos helyszíneken a rázendíthet a szél és előfordulhat jég is.
Bár egyelőre nem az Apple neve jut először az eszébe annak, aki a mesterséges intelligenciáról hall, kétség se lehet afelől, hogy Cupertinóban is nagy erőkkel foglalkoznak a divatos technológiával. Mint kiderült, egyfajta egyveleg áll a mögött, ahogyan az Apple eszközei kezelik majd a gépi algoritmusokat.