Kuba kiengedte mind az 553 foglyot, akiket a 2021-es tüntetéshullám miatt ítéltek börtönbüntetésre
A havannai kormány és a Vatikán között megszületett megállapodásnak köszönhetik a szabadulásukat.
A havannai kormány és a Vatikán között megszületett megállapodásnak köszönhetik a szabadulásukat.
A kubai forradalom szociális vívmányai eltűnnek, éppen vagy víz nincs, vagy áram, vagy net, vagy egyik sem. Miért akar bárki itt maradni? Szász Lilla riportja azokról, akik kiszabadulnának a rendszer kötöttségei alól, mégsem hagyják el az országot.
Az EU és néhány kelet-európai állam már lehagyta Magyarországot a korrupcióérzékelési listán, úgyhogy a világ igencsak távoli részeit kell megnéznünk, ha olyan helyeket keresünk, amelyek ugyanannyi pontot szereztek, mint mi. Megtettük.
Ismét bevándorlókkal telik meg Guantánamo Donald Trump szándékai szerint. A kilencvenes években a haiti menekültek már megtapasztalhatták, milyen az amerikai vendégszeretet Kubában, a 2001-es terrortámadás után oda gyűjtött muszlimok közül páran még mindig ott vannak.
Kubából több százan, további országokból pedig több ezren jelentkeztek azokra a programokra, amelyek végén a külföldiek orosz állampolgárságot kaphattak. Függetlenül attól, hogy az érdeklődők építőmunkásnak, vagy katonának jelentkeztek, az orosz hatóságok mindenkit durván becsaptak.
Arra még várni kell, hogy az USA megszüntesse a kereskedelmi embargót is.
A földrengés fészke 40 kilométerre dél-délnyugatra volt 14 kilométeres mélységben Bartolomé Máso településétől.
Most a Rafael hurrikán a hibás.
Utoljára az MSZMP idején járt kubai külügyminiszter Magyarországon.
Az áramszolgáltatásnak csak a harmadát sikerült helyreállítani az országban.
A karibi szigetállamban rendkívüli állapotot vezettek be, miután két nap leforgása alatt negyedszer ment el az áram. A helyzet humanitárius válsággal is fenyeget, lévén nincs kommunikáció, és a hűtők sem működnek. Az illetékes miniszter igyekezett a tüntető lakosságot megnyugtatni, hogy hamarosan helyreállítják a hálózat működését, a megoldás azonban valószínűleg jóval nagyobb áldozatot követel, mint amire képes a jó ideje válságban lévő kommunista állam.
A kormány közlése szerint szombat estére a lakosság csaknem ötöde számára helyreállt az áramszolgáltatás Kubában, ahol pénteken az egész országra kiterjedő áramszünet kezdődött.