Jogsértően döntött Pál Norbert kormánybiztos, 84 kárpátaljai menedékes méltányossági kérelméről
A döntésben 64 gyerek és 20 nő érintett, akik az orosz-ukrán háború elől menekültek Magyarországra.
A döntésben 64 gyerek és 20 nő érintett, akik az orosz-ukrán háború elől menekültek Magyarországra.
A Helsinki Bizottság és a Háttér Társaság szerint Kozma Ákos, az alapvető jogok biztosa kiüresítette a pozíciót, így az érintettek már inkább nem is fordulnak hivatalához.
Az Alkotmánybíróság szerint nem sérti az Alaptörtényt a jog korlátozása, a civilek szerint igen.
Pál Norbert úgy emlékszik, hogy az érintettek 95 százaléka békésen hagyta el a szállását.
Már szombaton is az utcán aludtak, többségük gyermek, köztük egy 2 hónapos újszülöttel.
Ma Magyarországon nagyjából 19 ezer fogvatartott van, de több tízezer hozzátartozójuk egy része erről még a rokonaiknak vagy a barátaiknak sem mer beszélni. Az ő megerősítésükön dolgozik a Fecske csoport, amely abban is segít, hogy biztonságos közegben oszthassák meg nehézségeiket, félelmeiket, és erőt meríthessenek egymás tapasztalataiból.
A strasbourgi bíróság szerint a magyar állam eljárása a kollektív kiutasítás tilalmába ütközött.
Néhány napon belül két helyszínen is több tucat illegális bevándorlót kaptak el a rendőrök Budapesten. Múlt héten Budán, a miniszterelnök házának közelében, hétfőn pedig Pesten, a bulinegyed közepén intézkedtek a hatóságok. Megkerestük a rendőrséget, hogy mit kezdenek az új jelenséggel, és elmentünk a hetedik kerületi Holló utcába is, hogy utánajárjunk, milyen az, amikor nyolcvan ember zsúfolódik össze illegálisan egy belvárosi lakásban.
Az állam szűkítette azoknak az Ukrajnából menekülőknek a körét, akik igénybe vehetik a Védelmi Bizottságok által kijelölt szálláshelyeket, szerintük ez szolgálja leginkább azt, hogy a munkaképesek integrálódjanak a munkaerőpiacra.
Két menekülttel kapcsolatban mondta ki a törvényszék, hogy jogsértő volt a magyarországi fogvatartásuk.
Aki félelemben él, az azt hiszi, hogy az elit majd mindent megold helyette, ezért kell Orbánéknak folyamatosan ébren tartaniuk az emberekben a rettegést – mondja Kőszeg Ferenc civil jogvédő, az SZDSZ alapítója, 1990 és 1998 között országgyűlési képviselője, akinek Csörögnek a zászlók címmel újabb könyve jelent meg.
Az utolsó pillanatban teljesen átírtak egy törvénymódosítási javaslatot, így lehetetlenítve el, hogy bárki véleményezni tudja azt.