A nászrepülést követően a hímek elpusztulnak, a leendő királynők pedig elveszítik szárnyaikat és igyekeznek kolóniát alapítani.
Az elmúlt napokban, az ország többi tájához hasonlóan a Kiskunságban is szárnyas hangyák rajzását láthatták az arra járók, írja a GreenInfo. Az apró rovarok ilyenkor olyan tömegben képesek repülni, hogy messziről gomolygó füstfelhőknek látszanak.
A Magyarországon előforduló hangyafajok ivaros alakjai, azaz a hímek és a leendő királynők rendelkeznek szárnyakkal, ez teszi lehetővé számukra az úgynevezett „nászrepülést”, amelyen során a hímek igyekeznek párosodni a nőstényekkel.
A repülés közben megejtett rövid nászt követően a hímek elpusztulnak, a nőstények pedig levetik szárnyaikat, búvóhelyet keresnek, és új kolóniát hoznak létre. Azonban a leendő királynők esélyei igen alacsonyak, leginkább azért, mert a rovarevő állatok gyakran belakmározzák őket.
Ezt ellensúlyozza, hogy a szárnyas hangyák hihetetlen nagy számban repülhetnek ki, hogy beteljesítsék sorsukat, és lehetővé tegyék a további szaporodást.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.