A WWF szerint a medvekilövési rendelet nem oldja meg a lakott területeken lévő ember-medve konfliktusokat.
Medvéket kilőni jelentős károk megelőzése érdekében lehet majd, a rendelet szerint ide tartozik a mezőgazdasági termények, a háziállatok és vagyontárgyak védelme. Ezen kívül engedélyezett a medvék kilövése a közegészségügy és a közbiztonság érdekében is.
A rendelet ellen korábban több civil szervezet is tiltakozott, a WWF szerint például az új szabályozás vélhetően nem oldja meg a medvék jelentette problémát, mert a rendelkezés elsősorban nem az olyan medvéket érinti, amelyek már megszokták az ember jelenlétét, hanem azokat a példányokat, amelyek egyébként sem hajlamosak lakott területre merészkedni. Veszélyt és konfliktusokat pedig a településeken megjelenő medvék jelentenek.
A szervezet szerint ahhoz, hogy a miniszteri rendelet a kívánt hatást érje el, szükséges a problémás egyedek monitorizálása. Emellett azt is szeretnék, ha a minisztérium közzétenné azokat a dokumentumokat, amelyek alapján egy-egy egyed eltávolításáról döntenek.
Parászka Boróka: Ha a svájci farkas fájt, az erdélyi medveirtás is fájni fog
Erdély messze van, könnyebb elképzelni, hogy ott minden tisztább és igazibb. A rossz hír az, hogy a Tündérkert legalább annyira szennyezett, mint Magyarország, és ebben a vadászszezonban egészen biztosan véresebb is lesz.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.