A Kongói Demokratikus Köztársaságban történt súlyos áradások után több mint 5500 embert még mindig eltűntként tartanak nyilván.
Május 4-én, csütörtök éjszaka nagy mennyiségű eső zúdult az afrikai ország keleti részére, Dél-Kivu tartományra, ahol folyók léptek ki a medrükből, földcsuszamlások voltak, amelyekben számos ház összedőlt. Ez az ország történetének egyik legsúlyosabb természeti katasztrófája.

A földcsuszamlások a Dél-Kivu tartományban található Kalehe közelében fekvő falvakban pusztítottak, ahol a hatóságok holttestek tömegére bukkantak, sok közöttük a nő és a gyerek. Eddig összesen 411 ember holttestét találták meg, és legalább 5525 embert eltűntként tartanak nyilván.

A mentési munkákat azonnal megkezdték, a katasztrófavédelem és a vöröskereszt igyekszik szállást biztosítani azoknak, akik fedél nélkül maradtak. A vöröskereszt munkatársai szerint nincsenek meg a szükséges felszerelések az otthon nélkül maradt és sebesült emberek ellátásához. A kongói kormány illetékesei, köztük több miniszter, részt vesznek a humanitárius segélynyújtás és a katasztrófavédelem koordinálásában.
A jelenlegi csapadékos időszak várhatóan május végéig tart, a megáradt folyók a szomszédos országokban is súlyos károkat okoztak; Ruandában 127, míg Ugandában hat ember vesztette életét.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.