A célt első Fenntarthatósági jelentésükben fogalmazták meg.
Energetikai korszerűsítéssel és hatékonyságnöveléssel, üvegházhatású gázkibocsátás és üzemanyaghasználat-csökkentéssel válna klímasemlegessé 2030-ra a Bátor Tábor Alapítvány – írják közleményükben. Kindli Erna, a Bátor Tábor Alapítvány ügyvezető igazgatója elmondta, meghatározó civil szervezetként kötelességüknek érzik a társadalmi szerepvállalás mellett, hogy a fenntarthatóságban is példát mutassanak.
2021-ben már napelemekkel szerelték fel a tábor épületeit, lecserélték a kazánokat és a nyílászárók karbantartását is elvégezték, valamint továbbra is növelni tervezik napenergia-kapacitásukat. Csökkentenék üzemanyagfelhasználásukat, ehhez telekocsi-programot indítanak és elektromos járműveket szereznének be.
Közleményük szerint a daganatos vagy egyéb súlyos, krónikus betegséggel küzdő gyermekekkel foglalkozó alapítvány az első hazai nonprofit, amelyik a globális jelentéskészítési szabvánnyal (GRI) összhangban Fenntarthatósági jelentést készített.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.