A madarak mintáit további tesztelésre küldték betegségek és mérgek nyomai után kutatva.
Méhraj ölt meg 63 pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton. A védett madarakra Simon's Town város tengerpartján bukkantak, tetemeiket szakértők vizsgálták meg – idézte a Guardian a tengerparti madárvilág védelmére alakult dél-afrikai alapítvány közlését.
„Méhcsípések nyomait találtunk a pingvinek szeme körül. Nagyon ritka az ilyesmi, ezután sem gondoljuk, hogy gyakran találkozunk vele, merő véletlenről lehetett szó. A helyszínen döglött méheket is találtunk” – mondta David Roberts, az alapítvány állatorvosa az AFP-nek.
A terület egy nemzeti parkhoz tartozik, a méhek az ökoszisztéma részei, és csak akkor támadnak, amikor veszélyben érzik magukat. „Azt gyanítjuk, hogy egy fészket vagy kaptárt a környéken megbolygattak, ahonnan a méhek nagy számban menekültek, és agresszívvá váltak” – mondta a BBC-nek Alison Kock tengerbiológus.
A park a madarak mintáit további tesztelésre küldte betegségek és mérgek nyomai után kutatva.
A nemzeti park közleménye szerint minden madáron sok méhcsípés volt, más külső sérülést azonban egyikükön sem találtak a szakértők.
Az afrikai pingvinek, amelyek a kontinens déli részének partjain élnek, a Természetvédelmi Világszövetség vörös listáján szerepelnek, a kihalás fenyegeti őket.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Kagylót kerestek a gyerekek, 30 millió éves, ismeretlen pingvinfajra bukkantak
Ilyet még nem láttunk: sárga színű pingvint kapott lencsevégre egy belga fotós
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.