A bolygó egyre melegedőbb klímája miatt úgy tűnik, a madarak csőre és az emlősök fülei is egyre nagyobbak lesznek.
Egy tudósnak sikerült megmutatnia, hogyan változtatta meg az állatok testét a klímaváltozás – írja egy, a Trends in Ecology & Evolution című szaklapban megjelent publikáció nyomán a The Guardian.
A tanulmány szerzője, az ausztrál Deakin Egyetemen kutató Sara Ryding arra mutat rá, hogy a felmelegedés miatt a madaraknak jellenzően nagyobb a csőre, az emlősöknek pedig a füle. Például az ausztráliai papagájfajok csőrmérete 4–10 százalékkal nőtt a tanulmány szerint 1871 óta. Vélhetően abban jelent előnyt a változás, hogy így több hőt képesek leadni az állatok.
Az alakváltozás nem azt jelenti, hogy az állatok megbirkóznak a klímaváltozással, és minden rendben. Egyszerűen annyit jelent, hogy úgy fejlődnek, hogy túlélhessék ezt
– idézi Rydinget a lap. A tudós arra is rámutat, hogy a klímaváltozás egyéb, beláthatatlan következményekkel is jár, és az eredményei nem jelentik, hogy minden faj képes lenne túlélni.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Újabb példányt találtak a vérzéses lázat terjesztő, nem őshonos kullancsból Magyarországon
„Az emberek gyönyörű esőerdőt akarnak inkább látni, nem azt, hogy vágják ki éppen”
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.