Időnként olyan hulladéktól is megszabadulnánk, ami nem a hétköznapi tevékenységeink, mindennapjaink során keletkeznek, és csak abban lehetünk biztosak, hogy nem feltétlenül a háztartási hulladékba kell bedobnunk. Ön tudja, hol és hogy mit kell ezekkel kezdeni?
Nincs könnyű dolga annak, aki tudatosan, felelős módon és a lehető legbiztonságosabban szeretne megszabadulni az otthonában keletkezett hulladéktól.
Egy sor dilemmával szembesülünk, miközben válogatjuk kiürült, elromlott, elöregedett, kifogyott vagy éppen már csak nem használt dolgainkat, csomagolóanyagokat, maradékokat. Remek példa erre a szelektív hulladékgyűjtés, ahol csak műanyagfajták közül számtalan típusút különböztethetünk meg, ezek közül párat nem is lehet szelektálni.
Ön mennyire magabiztos a szeméttel kapcsolatos döntéseiben, hulladékmesternek, szemétinasnak vagy tanulónak számít?
Tegye próbára hulladéktudatosságát tesztünkkel!
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Kiderült, egy év alatt mennyi szemetet termelünk
Fejenként 121 kiló élelmiszert dobunk ki a szemétbe évente
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.