Európa felel a cápakereskedelem majdnem negyedéért.
A cápahús-kereskedelem 22 százalékát bonyolítják az Európai Unió tagállamai - derül ki a WWF új kutatásábólm amit az Euronews ismertet. Az első helyen Spanyolország áll, ahonnan 85 országba hordják szét a cápahúst; a legtöbbet importáló állam pedig Olaszország. Fontos szereplője Európa a rájahúsforgalomnak is.
A világon mintegy százmillió cápát és ráját fognak ki évente, egyes fajok állománya 95 százalékkal is csökkent a környezetvédő szervezet becséles szerint. Az 1200 cápa- és rájafaj egyharmada veszélyeztetett.
A WWF felhívja a figyelmet, hogy a cápahús nehezen követhető és azonosítható a kereskedelemben, így akadályokba ütközik az illegális halászat elleni fellépés is.
Ennek egy példája, hogy sokszor a fogyasztó sem tudja, hogy amit eszik, az valójában cápa. A környezetvédők felsorolják néhány nyelven azokat a félrevezető neveket, amelyek alatt cápa- vagy rájahúst forgalmaznak. Ilyen például a "dogfish" - kutyahal - néven tálalt tüskéscápa, de különféle lazacoknak is becézik a cápa- és rájaételeket. Így az sem tud személyesen tenni a pusztításuk ellen, aki egyébként mást választana, ha tudná, mi van a tányéron.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.