A megalkotója szerint ugyanakkora védelmet biztosít a biológiailag lebomló, virágmagokat rejtő szájmaszk, mint egy otthon készített textil változat.
Egy friss kutatás szerint ökológiai időzített bombát jelentenek az egyszer használatos arcmaszkok, havonta immár 129 milliárdot dobnak el világszerte, percenként nagyjából 3 milliót. Az utcán heverő kék maszkok ihlették meg Marianne de Groot-Pons holland dizájnert, aki olyan, biológiailag lebomló változatot alkotott meg a védőeszközből, amelyben virágmagok is vannak – adta hírül a Tekdeeps.com.
A dizájner javaslata szerint a rizspapírból készülő maszkokat a legjobb a kertben vagy egy nagy virágcserépben elültetni, de akkor sem szennyezik a környezetet, ha hulladéklerakóba kerülnek, ugyanis minden elemük lebomlik. Gumiszalag helyett gyapjúmadzag van beléjük fűzve, a virágmagokat vízből és burgonyakeményítőből készült ragasztóval rögzítik rajtuk és még a márkajelzést is speciális, fenntartható tintával nyomják rájuk.
Alkotója szerint a virágmagos maszk ugyanolyan védelmet biztosít a koronavírus-fertőzés ellen, mint egy otthon, textilből készített.
(Nyitókép: Instagram/mariebeebloom)
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Egyszer használatos helyett mosható maszkokat ajánl a francia parlament
Maradt az ebédből? Ki ne dobja, készíthet belőle arcpajzsot
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.