Nyíregyháza önkormányzata arra kéri a lakosokat, lehetőleg ne végezzenek szabadtéren munkát.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteki térképén az előző napi tízhez képest már tizenöt település – Budapest, Százhalombatta, Salgótarján, Eger, Szolnok, Szeged, Debrecen, Nyíregyháza, Oszlár, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok, Hernádszurdok és Szentgotthárd – szerepel a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel.
Emellett egészségtelen a levegőminőség Vácon, Dorogon, Esztergomban, Dunaújvárosban, Székesfehérváron, Várpalotán, Győrben, Mosonmagyaróváron, Sopronban és Szombathelyen.
Emellett Tatabánya, Veszprém, Ajka, Pécs és Sarród levegőjét kifogásoltnak minősítették.
Nyíregyházán a légszennyezettségre való tekintettel az önkormányzat arra kéri a lakosságot, hogy a késő délutántól a másnap délelőttig terjedő időszakban lehetőség szerint ne végezzenek a szabadban fizikai munkát vagy sporttevékenységet, a szellőztetést a déli, kora délutáni órákban végezzék, illetve kerüljék a főként dízel személyautók használatát, a fűtés esetében a szilárd tüzelés helyett a gáztüzelést részesítsék előnyben.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Bonyolultabb a helyzet annál, hogy csak az ipar és a közlekedés felelős a légszennyezettségért
Egyre többen halnak meg a légszennyezettség miatt Indiában
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.