Tavaly 80 édesvízi halfajt minősítettek kihaltnak. A jövő ennél is sokkal rosszabb lehet.
Az édesvízi halak közel harmadát fenyegeti a kihalás – állapítja meg a Természetvédelmi Világalap (WWF) és 15 másik természetvédelmi szervezet közös kutatása.
E szerint a szennyezés, a túlhalászat, a duzzasztógátak építése és a folyók kiszáradása, a vizenyős területek lecsapolása miatt a halak száma drámaian csökken. A jelentés szerint a vándorhalak populációja az elmúlt 50 évben háromnegyedével zsugorodott. Ugyanebben az időszakban a nagyobb testű halfajok populációja 94 százalékkal lett kisebb.
A jelentés szerzői közül Dave Tickner, a WWF édesvizekért felelős szakértője, úgy mutatta be a megállapításokat a BBC-nek: noha az édesvizek a Föld legdinamikusabb élőhelyei közé tartoznak, az egész világon a katasztrofális pusztulás képét mutatják.
A természet szabadesésben van,
az élővilág küzd a fennmaradásért a szennyezett vizekben.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

WWF: 43 millió hektáron pusztult el őserdő 2004 és 2018 között
A fajok tömeges kihalására figyelmeztetnek a világ legnagyobb tudósai
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.