A használt olajat gyűjtő céggel együttműködő önkormányzatok visszatérítést is kapnak a leadott olaj után.
Már 420 hazai településen gyűjtik 240 literes gyűjtőedényekbe szelektíven a használt sütőolajat (kókusz- és pálmazsírt is) és sütőzsírt – számolt be a VG.hu a használt olaj gyűjtése mögött álló BioTrans Kft. CseppetSem! kezdeményezéséről, amelyben eddig főleg kisebb települések vesznek részt.
Egyelőre 1,8 millió embert érnek el vele, de a cég azt reméli, ez a szám jelentősen nőni fog.
Hogy ne a lefolyóban landoljon: mit lehet kezdeni a használt étolajjal?
Magyarországon is egyre több helyen lehet leadni a használt, fáradt sütőolajat, ám a gyűjtőpontok lefedettsége messze van az ideálistól. Pedig nem kéne, hogy ez ekkora macera legyen: a társasházak sokszor nem tudják, hogy közösen gyűjthetnék és ingyen elszállíttathatnák a háztartások által termelt használt olajat. Ráadásul a krumplisütés után visszamaradt olajat 100 százalékban újra lehet hasznosítani.
A BioTransszal együttműködő önkormányzatok egyébként visszatérítést is kapnak a leadott olaj után.

Ahogy megírtuk, a használt sütőolajat nem lenne szabad a lefolyóba önteni. A környezetvédelmi szempontok mellett azonban a csatornahálózat üzemeltetésének a költségei is csökkennek, ha nem kerül olaj és zsír a rendszerbe, ami megtakarítást jelent az üzemeltetőnek, és a szennyvíztisztítóknak is.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Egyre több helyen adhatjuk le a használt étolajat
Hogy ne a lefolyóban landoljon: mit lehet kezdeni a használt étolajjal?
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.