Körülbelül két évig lehet hordani a különleges lábbelit.
Elhullajtott kutyaszőrből készül a felsőrésze és gombából a talpa annak a zokniszerű, belebújós sportcipőnek, melyet egy német tervező, Emilie Burfeind álmodott meg – számolt be a fejlesztésről a Dezeen.com. A Sneature névre keresztelt lábbeli összesen három alkotóelemből áll, amelyeket könnyedén lehet ipari úton komposztálni, vagy újrahasznosítani.
A dizájner azért kezdett bele a fejlesztésbe, mert egy átlagos sportcipő legalább 12 különböző anyagból áll, ezek közül számos kőoolaj alapú és körülbelül 1000 év alatt bomlana le. Burfeind számításai szerint a 3D nyomtatással készült sportcipőt körülbelül 2 évig lehet hordani, és a gyártása jóval kevesebb energiát igényel, mint egy hagyományos sportcipőé.
Ráadásul a 3D kötéstechnológia miatt méretre lehet gyártani, igény szerinti színekben, így kevesebb eladatlan készlet is keletkezik.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Egy sportcipőt a sztori ad el, nem az, hogy mennyire fenntartható
Vegán divat a sportcipőgyártóknál: fenntarthatóbb útra lépnek
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.