Egy friss kutatás eredményei szembemennek az eddigi konszenzussal.
A klímaváltozás Európában a lombos növények egyre hosszabb növekedési időszakait vonta maga után, manapság az első levelek mintegy két héttel korábban jelennek meg a fákon tavasszal, mint száz évvel ezelőtt. Korábbi modellek azzal számoltak, hogy mivel az őszök is egyre melegebbek, a növekedési időszakok vége is kitolódik a tél felé. Egy új kutatás eredménye szerint azonban ennek az ellenkezője igaz:
a felmelegedés miatt hamarabb veszítik el lobkoronájukat a fák, de eddig csak néhány napot rövidült a zöldellés
– közölte a Science című folyóiratban megjelent tanulmány szerzőit idézve a CNN.
Mindez azért is fontos, mert a fák csak addig kötik meg a légköri szén-dioxidot, amíg fotoszintetizálnak, vagyis amíg leveleik vannak.
A kutatók arra is rámutattak, hogy a növényeknek is van „étvágyuk”: ha hamarabb telítődnek szén-dioxiddal, hamarabb is „laknak jól”, és elhullajtják leveleiket. Ami pedig azért lényeges, mert ezek szerint nem lehet bármennyi üvegházgáz megkötését „rásózni” a fákra.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Kiöntésre ítélt tejjel kötnék meg a tudósok a szén-dioxidot
Egyre több olyan betegséget szabadít a világra a klímaváltozás, amit ember is elkaphat
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.