Rohamos gyorsasággal pusztult Ausztrália élővilága az elmúlt időszakban, ezért a tudósok szerint reményre ad okot, hogy két új emlősfajt is felfedeztek.
Két új erszényesfajt is felfedeztek Ausztráliában. Az óriás repülőerszényesek akkorák, mint egy oposszum, nagy fülük és hosszú farkuk van. Korábban egy fajnak hitték azt az erszényest, amelyről most a genetikai vizsgálatok révén bebizonyosodott, hogy három különálló fajról van szó.
„Ausztrália biodiverzitása sokkal gazdagabbá vált. Nem minden nap fedezhetünk fel új állatfajokat, pláne emlősöket” – mondta a felfedezés jelentőségéről Andrew Krockenberger, az ausztrál James Cook egyetem kutatásának vezetője a CNN-nek.

A kutatók arra is kitértek, hogy korábban viszonylag elterjedtek voltak Ausztráliában az erszényesek, a számuk azonban rohamosan csökkent az utóbbi időszakban, a természetes élőhelyük pusztulása, a fakivágások és a klímaváltozás miatt is.
A repülőerszényesek a koalákhoz hasonlóan csak eukaliptuszlevelet esznek, és fákon élnek, emiatt azonban kitettebbek is az ezeket érő hatásoknak.
Ausztráliában a 2019-es bozót- és erdőtüzek miatt 97 ezer négyzetkilométernyi terület égett le, és akár egymilliárd állat is elpusztulhatott. Mindezek miatt Ausztrália élővilága pusztul a világon az egyik leggyorsabban.
A tudósok szerint fontos, hogy minél több információval rendelkezzenek az új fajokról, mert ezek befolyásolják, hogy milyen erőfeszítéseket kell tenni és majd jogszabályokat megalkotni a védelmük érdekében.
Nyitókép: James Cook egyetem/Denise McGregor
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.