Az elsődleges vizsgálatok alapján valószínűleg természetes toxin okozta az állatok halálát.
Egyenesen természeti katasztrófának nevezték a tudósok, hogy néhány hónap alatt több száz elefánt pusztult el rejtélyes körülmények között Botswanában. Bár a vadászatot és a lépfenét hamar kizárták, a kormány csak viszonylag hosszú idő után rendelt el vizsgálatokat és jó darabig azt sem tudták biztosan állítani, hogy az elefántok tömeges pusztulása nem okoz-e veszélyt az emberekre.
Megérkeztek azonban az első vizsgálatok eredményei: vélhetően természetes toxinok okozták az állatok halálát – számolt be az okról a Science Alert. Cyril Taolo, a helyi élővilágért és parkokért felelős hivatal vezetője nyilatkozta, hogy a pangó vizekben lévő baktériumok képesek mérget termelni. Bár még nem 100 százalékosan biztosak az eredményben, nagy valószínűséggel a ezek a természetes toxinok a felelősek.
A dél-afrikai ország ad otthont a legnagyobb elefántpopulációnak: körülbelül 130 ezer példány él ott – és vélhetően több mint 350 egyed pusztult el március óta.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Tömegesen pusztulnak el elefántok Botswanában
Műanyagszemetet evett, meghalt egy thai nemzeti park elefántja
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.