Egy új felmérés arra mutat rá, hogy számos országban az emberek jelentős százaléka támogatná a légszennyezettség csökkentésére irányuló kormányzati fellépést és a szigorú szabályozást az egészségünk érdekében.
A Clean Air Fund és a YouGov több országban, így Lengyelországban, Nagy-Britanniában, Bulgáriában, Nigériában és Indiában felmérést készített a légszennyezettség csökkentésének társadalmi támogatásáról. Ebből az derül ki, hogy a lakosság jellemzően tudatában van a légszennyezettségnek az egészségünkre tett hatásával és azzal is, hogy mi az összefüggés a levegő minősége és a koronavírus-járvány között.
A britek például jobban aggódnak a belélegzett, rossz minőségű levegő okozta egészségügyi problémák miatt, mint az elhízás, a dohányzás, a drogok vagy az alkohol miatt és ugyanakkora problémának tartják, mint a klímaváltozást. A szigetország lakói csak fertőző és a mentális betegségektől félnek jobban.
A lengyelek és a bolgárok is a légszennyezést tartják a legkomolyabb egészségügyi problémának.
Az emberek többsége a közlekedést teszi felelőssé a rossz levegőért. A felmérésből az is kiderül, hogy a szigorúbb szabályozást és a tisztább levegő érdekében tett kormányzati fellépést is a megkérdezettek 67 százaléka támogatná, és ennek érdekében ösztönöznék azt is, hogy több sétára és kerékpározásra alkalmas helyet alakítsanak ki a városokban.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

A légszennyezettség is felelős a koronavírus-járvány súlyos következményeiért
Több ezren köszönhetik az életüket a légszennyezés csökkenésének Kínában
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.