Párizs és Berlin is csatlakozott azokhoz az európai fővárosokhoz, amelyek az európai gazdaság járvány utáni felépülést zöld keretek között szeretnék megvalósítani.
Félő, hogy a koronavírus-járvány következtében leálló gazdaság az újraindítás után még nagyobb károsanyag-kibocsátással hozza majd be a kiesést.
„A Zöld megállapodásnak kell a középpontban lennie a koronavírus-járvány után a gazdaság újraindításában. Ez biztosítja a megfelelő döntéseket a gazdasági válságra, miközben Európa gazdaságát fenntarthatóvá és klímasemlegessé teszi” – tették közzé az Európai Unió környezetvédelmi miniszterei a Climate Home News-on.
A nyilatkozatot április 9-én tették közzé és eddig 10 EU-tagország környezetvédelmi minisztere írta alá, így Ausztria, Dánia, Finnország, Olaszország, Litvánia, Luxemburg, Hollandia, Portugália, Spanyolország és Svédország, 10-én pedig Elisabeth Borne, a francia környezetvédelmi miniszter is csatlakozott az aláírókhoz, őt pedig hamarosan Svenja Schulze követi Németország képviseletében. A 13.-ik aláíró Görögország lesz.
A koronavírus-válság enyhítésére szolgáló uniós mentőcsomagot már elfogadták, a korábbi, március 26-i csúcstalálkozón pedig az EU-s vezetők a zöld és digitális átállást magába foglaló megoldás kidolgozását sürgették. Szintén a gazdaság zöld felépítésének a fontosságára hívta fel a figyelmet Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.

Új kormányrendelet lép életbe az örökerdők védelméért
Miért vagyunk eredményesebbek a koronavírussal szemben, mint a klímaváltozás elleni harcban?
Egyre furcsább az egész történet, ami az Európai Parlamentben megesett Magyar Péterrel: eddig még csak példa sem volt ilyesmire
Az ügy miatt EP-vizsgálat várható, az sem kizárt, hogy valaki belenyúlt az Európai Parlament informatikai rendszerébe.