Világ hvg.hu 2024. augusztus. 15. 19:59

Magyar mintára homofóbtörvény készült Bulgáriában, és az elnök már alá is írta

A tervezetet egy oroszbarát párt terjesztette a parlament elé.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Friss cikkek a témában

Tilos lesz “LMBTQ-tartalmak” oktatása a jövőben az iskolákban Bulgáriában – Rumen Radev bolgár elnök csütörtökön Szófiában aláírta az oktatási törvény ennek megfelelő módosítását. A parlament a múlt héten már nagy többséggel jóváhagyta az úgynevezett “LMBTQ propaganda” betiltását célzó törvényt, amelyet az oroszbarát Vasradzhdane (Újjászületés) párt terjesztett a törvényhozás elé.

A törvénymódosítás tiltja a “nem hagyományos szexuális irányultsággal” és a “biológiai nemtől eltérő” identitással kapcsolatos információk terjesztését, és a szinte azonos tartalmú magyarországi LMBTQ-ellenes szabályozás mintájára készült. (Az LMBTQ rövidítés a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer emberek közösségére utal.)

A magyar szabályozást, az úgynevezett homofób vagy gyermekvédelmi törvényt még 2021-ben fogadta el a parlament fideszes többsége. A Velencei Bizottság szerint a törvény összeférhetetlen a nemzetközi emberi jogi normákkal. Emiatt a törvény miatt kell például fóliázni a könyveket és kitiltani a WordPress fotókiállításról a 18 év alattiakat. Itt megtalálják az összes cikkünket a témában:

A parlamenti szavazást követően 70 bolgár emberi jogi csoport felszólította az elnököt, hogy ne hagyja jóvá a törvénymódosítást, 6000 ember írt alá egy petíciót az ügyben. Az Emberi Jogok Európai Tanácsa is “mélységes aggodalmának” adott hangot, és felszólította a bolgár hatóságokat, hogy “vessenek véget az LMBTQ-emberekkel szembeni diszkriminációnak és ellenséges retorikának”.

A homofób eszmék széles körben elterjedtek a bolgár politikában és az ország médiájában – írja a törvény elfogadásáról szóló beszámolójában az osztrák Standard. A balkáni országban a melegek nem házasodhatnak, és Magyarországhoz hasonlóan Bulgária sem ratifikálta a nők elleni erőszak elleni küzdelemről szóló Isztambuli Egyezményt.

Hasonló törvény, mint amit most Bulgáriában elfogadtak Magyarországon kívül még Grúziában és Oroszországban van érvényben.

(Standard)

Hirdetés