Peking szerint olyan hatékony drónt fejlesztettek ki a kínai mérnökök, amihez nem fogható az amerikai drónok teljesítménye.
Kína fejleszthette ki a világ első olyan drónját, ami egyszerre képes víz alatti és légi műveletek végrehajtására is. A South China Morning Post beszámolója szerint a szerkezetet tengeralattjárókról lehet indítani, a tengeri csatatereken pedig – a kettős hatékonyságából kifolyólag – magasabb a túlélési rátája, mint más, csak a vízben vagy csak a levegőben közlekedő drónoké.
Az Interesting Engineering megjegyzi: Peking azért fejleszthette ki a drónokat, mert attól tart, hogy az Egyesült Államok hamarosan víz alatti drónokat telepíthet az ázsiai vizekbe, hogy meglepetésszerű támadást hajtson végre Kína ellen, ha az megtámadja Tajvant. Kína állítja: a most elkészült szerkezetek fejlettebbek, mint a Pentagon személyzet nélküli víz alatti drónjai.
Az eszközt a kínai Észak-nyugati Műszaki Egyetem, valamint a kínai Aerodinamikai Kutató- és Fejlesztési Központ mérnökei közösen fejlesztették ki. A szerkezet a világ első ilyen drónja, amely összecsukható szárnyakkal rendelkezik. Ez teszi lehetővé azt, hogy az útja során többször váltson a vízben és a levegőben való haladás között.
Az Acta Aeronautica et Astronautica Sinica című folyóiratban közzétett publikáció szerint a drón a hatékony víz alatti navigáció és a levegőben való nagy mozgékonyság előnyeit ötvözi. A mérnökök által csak Fejjinek (Feiyi) nevezett eszköz a leírás szerint felderítési, megfigyelési és támadási feladatokat is elláthat.
A drón hátsó részére propellereket szereltek, amelyek erőteljes meghajtást és kormányzást biztosítanak a víz alatti navigációhoz. Amikor vízre száll, öt másodpercre van szüksége, hogy a szárnyai összecsukódjanak. Mivel a mesterséges intelligencia vezérli, így akár önállóan is képes elvégezni bizonyos feladatokat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.