A magyar válogatott és az Union Berlin középpályása is beszállt a gyűjtésbe: 55 milliót dobtak össze a szurkolók, hogy kifizessék a klub NAV-tartozását.
Nem szűnik meg a Haladás VSE, mivel a szurkolók néhány nap alatt összegyűjtötték azt az 55 millió forintot, amennyivel a klub a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak tartozik – írta meg a vaol.hu.
A szervezett szurkolói csoportok december 28-án tették közzé a felhívásukat, december 31-én pedig már el is ment a pénz az adóhatóságnak.
Az adományozók között ott volt a klub több jelenlegi és volt labdarúgója, a legnagyobb összeggel a Szombathelyről indult, jelenleg a német élvonalban szereplő Union Berlin és a magyar válogatott középpályása, Schäfer András szállt be: előbb ötmilliót utalt, aztán még közel tízet – ezzel lett meg a teljes összeg.
„Ezer gyerek sportolása és emberek ezreinek az »élete« megért ennyit. Az összeg nagy részét úgyis azok az emberek adták össze, akiknek hó végén minőségi ételre is alig telik. Remélem, ez elindít egyfajta pozitív és támogató közeget, és a klub egy ilyen összefogás után új alapokon, de megerősödik, és méltó helyére kerül” – mondta később Schäfer a lapnak.
Ha az NB III-ban szereplő Haladás nem fizette volna be a tartozását, a Magyar Labdarúgó-szövetség visszavonta volna az indulási jogát, így a tavaszi szezonban már nem vehetett volna részt.
A Haladás Szurkolói Kör azt tervezi, hogy a klub sportkomplexumának szurkolói falánál emléktáblát állít, felsorolva rajta az adományozók nevét. Szurkolói felvetésre pedig javasolják, hogy a stadion egyik szektorát Schäfer Andrásról nevezzék el – írja a nyugat.hu.
Arról, hogyan került a Haladás az NB III-ba, és hogy mi köze mindennek ahhoz, hogy Mészáros Lőrinc lánya elvált a férjétől, itt írtunk:
Az összeomlás elől menekülő futballcsapatot december elejétől új kft. működteti, amelynek az önkormányzat a többségi tulajdonosa. Erre ruházták át a korábban az MLSZ-től kapott indulási jogot is, amely a NAV-tartozás miatt veszélybe került.
Perre megy a DK, hogy kiderüljön, mi történt az olimpia alatt a párizsi luxusszállodai szobákkal, amit Sulyoknak szántak
Sebián-Petrovszki László belenézhetett a szerződésekbe, azonban az adatok egy részét kitakarták, így nem derült ki, ki írta a szerződést és ki döntött róla.
