Sokat kerestek a magyar sportvezetők Londonban
A magyar sportolók londoni sikeres szereplésével 74 millió forintot kerestek a magyar olimpiai csapat vezetői is - írta a Blikk.
Az olimpiai bizottság vezetői az összeget egy kormányrendelet alapján számították ki - közölte a Blikk.
E szerint elsőként a pontszerző helyen végzők után járó tételt állapították meg (1,231 milliárd forint), ez alapján határozták meg a felkészítésben részt vevőknek járó 60 százalékos keretet (740,660 millió forint), majd az utóbbi összeg 10 százalékát osztották szét a vezetők között (74,066 forint).
A lap szerint az összegből a csapatvezető, Molnár Zoltán, helyettese, Nagy Zsigmond, valamint a sportigazgató, Szabó Bence kapta a legnagyobb részt, és rajtuk kívül még 14-en részesültek a jutalomból. Mind részt vettek a londoni csapatiroda munkájában, ám közülük nyolcan nem is a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) alkalmazottai - írta a Blikk.
„A MOB működése és döntései nyilvánosak, de a személyes adatok törvényi védelme érdekében a Magyar Olimpiai Bizottságnak nem áll jogában nyilvánosságra hozni a jutalmak mértékét. Amennyiben az illető személy a hozzájárulását adja, kizárólag csak ebben az esetben hozhatja nyilvánosságra a saját konkrét jutalmát" – olvasható a MOB honlapján.
A londoni játékok egyébként a három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szerző kajak-kenusoknak hozta a legtöbbet, ők 371 millió forintot lapátoltak össze. A felkészítésben részt vevő szakemberek között az összeg 60 százalékát, vagyis 222,6 millió forintot oszthattak szét, és jóvoltukból 22,26 millió forint jutott az olimpiai csapat vezetőinek, munkatársainak.
A Blikk felidézte, hogy a 159 sportolót számláló magyar küldöttség tagjai közül a legjobban kereső versenyző a két aranyat begyűjtő kajakos, Kozák Danuta volt a maga 63 millió forintjával, míg az edzők közül a három olimpiai bajnok felkészítésében szerepet vállaló kajaktréner, Csipes Ferenc meg nem erősített hírek szerint több mint 50 millió forinttal gazdagodott.
Perre megy a DK, hogy kiderüljön, mi történt az olimpia alatt a párizsi luxusszállodai szobákkal, amit Sulyoknak szántak
Sebián-Petrovszki László belenézhetett a szerződésekbe, azonban az adatok egy részét kitakarták, így nem derült ki, ki írta a szerződést és ki döntött róla.
