A 3 méteres szinkronugrás olimpiai bajnoka lett párosban Vu Min-hszia. Az ünneplés azonban nem nyúlhatott hosszúra, mert a szülei a verseny után tragikus hírt közöltek vele. Ez az eset egy remek példája a kínai sport eredmény kényszerének.
Vu szüleinek a döntése volt, hogy nem fogják elmondani a fiatal sportolónak nagyszülei halálát és édesanyja hosszú küzdelmét a mellrákkal. Nem szerették volna megzavarni ezzel a felkészülését Londonra.
"Szükséges volt megtenni ezt a kegyes hazugságot" - mondta el a műugró édesapja, Vu Ju-ming.
A Vu család története hatalmas felháborodást keltett Kínában, ahol a kormány által támogatott sikersportágak esetében a győzelem utáni vágy már szinte mindent felülír.

Kínában a sportolókat már gyakran fiatalabb korukban elszakítják a családjuktól és egy speciális iskolába helyezik őket, ahol órákon keresztül edzenek minden nap. Vu hatévesen kezdett sportolni napi rendszerességgel. 16 évesen elhagyta az otthonát, hogy a kormány kezelésében álló vízisport intézetben folytassa a felkészülést.
Azóta az egyik legnagyobb sportolóvá vált a saját területén, de édesapja elmondta, hogy ezért fel kellett áldoznia a magánéletét. "Elfogadtuk már egy jó ideje, hogy nem tartozik közvetlenül hozzánk. Nem is gondolkodom olyan dolgokon, mint például családi boldogság."

A kínai kormány hozzáállása a sportolóik teljesítményéhez, már kezd egészen elképesztővé válni. A helyzet rosszabb, mint bármikor. A gratuláló üzenetek a különböző médiákban a vezetéstől, már csak azoknak a sportolóknak szólnak, akik aranyat nyertek az olimpián. Az ezüst és bronzérmeseket számba se veszik.
Perre megy a DK, hogy kiderüljön, mi történt az olimpia alatt a párizsi luxusszállodai szobákkal, amit Sulyoknak szántak
Sebián-Petrovszki László belenézhetett a szerződésekbe, azonban az adatok egy részét kitakarták, így nem derült ki, ki írta a szerződést és ki döntött róla.
