Kínai bundabotrány: kényszervallatásra panaszkodott az egyik vádlott
Életét féltette, amikor kényszervallatások közben bevallotta "bűneit" a kínai bundabotrány egyik fővádlottja, a Kínai Labdarúgó Szövetség volt vezetője - állítja a kedden bíróság elé állított egykori sportvezető ügyvédje és a férfi húga.
Hszie Ja-lung ellen korrupciós és bundaügyek miatt indítottak eljárást. A vád szerint 1,72 millió jüan (60,7 millió forint) kenőpénzt fogadott el, 120 ezer jüant például a Nike cég marketinggel foglalkozó illetékesétől, 210 ezer jüant pedig a kínai Impulse sportszergyártótól.
A 11 órán át tartó keddi tárgyalás után az északkelet-kínai Liaoning tartomány Tantung városában Hszie ügyvédje újságíróknak azt mondta, hogy ügyfelét 2010 szeptembere, vagyis őrizetbe vétele óta a rendőrségi kihallgatások során különféle kínzásoknak vetették alá, elektromos sokkot, alvásmegvonást alkalmaztak nála, és pofozták.
Csin Hsziao-kuang a bíróság épületén kívül beszámolt arról is, hogy Hsziet többször véresre verték. A volt sportvezető állítólag azt mondta: csak az életét mentette, amikor elismerte az ellene felhozott vádakat, s arra várt, hogy a televízió kamerái elé állhasson, és elmondhassa az igazat.
A South China Morning Post című hongkongi lap összeállításában idézik Hszie húgát is, aki jelen volt a keddi bírósági tárgyaláson. Hszia Ja-mej szerint bátyja a vádban szereplő összegből több mint egymillió jüanért nem felelős. Azt is elmondta, hogy bátyjának szívpanaszai voltak, miután megverték és elektromos sokkolóval bántalmazták.
A Hszinhua hírügynökség szerdai összeállításában beszámol arról: Hszie Ja-lung ügyvédje kérelmezte, hogy ügyfele valamennyi vallomását tekintsék semmisnek, mivel azokat - állítása szerint - erőszakkal csikarták ki belőle.
Hszie ügye annak része a kínai bundabotránynak, amelyben körülbelül ötven sportvezető, futballklub tulajdonos és bíró és volt játékos érintett. A szövetség volt helyettes vezetőjét februárban 10 és fél évi börtönre és pénzbüntetésre ítélték, mert bizonyítást nyert, hogy 1,25 millió jüant (44 millió forint) fogadott el mérkőzések eredményének bebiztosításáért.
Perre megy a DK, hogy kiderüljön, mi történt az olimpia alatt a párizsi luxusszállodai szobákkal, amit Sulyoknak szántak
Sebián-Petrovszki László belenézhetett a szerződésekbe, azonban az adatok egy részét kitakarták, így nem derült ki, ki írta a szerződést és ki döntött róla.
