A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) korrupciós ügyei kapcsán aggodalmukat fejezték ki a szponzorok is, mert attól tartanak, hogy a botrányok kereskedelmi károkat is okoznak.

A FIFA kiemelt szponzorai közül az Adidas és a Coca-Cola is aggodalmát fejezte ki, mert az egyre gyűrűző korrupciós botrányoknak olyan hatásai lehetnek, melyek a nemzetközi szervezetnek és partnereinek hosszabb távon kereskedelmi károkat okozhatnak. Az Emirates légitársaság és a Visa egyelőre hallgat.
Ezen az aggodalmon az sem segített, hogy Sepp Blatter, a szövetség elnöke igyekezett mindenkit megnyugtatni, hogy nincs krízishelyzet. „A történtek lehangolóak és rosszat tesznek a sportnak – mondta a Coca-Cola szóvivője. – Várjuk a FIFA megfelelő lépéseit.”
Az Adidas szóvivője csatlakozott a felhíváshoz, hozzátéve, hogy a sportszergyártó cég továbbra is együttműködne a nemzetközi labdarúgó szövetséggel. „Az biztos, hogy az Adidas lesz a 2014-es, brazíliai labdarúgó-világbajnokság főszponzora még akkor is, ha a FIFA-t jelenleg körülvevő légkör sem a sportágnak, sem a szövetségnek, sem a partnereinek nem tesz jót.”
A botrány a júniusi FIFA-elnökválasztás kapcsán robbant ki, miután az újabb ciklusra pályázó jelenlegi elnök kihívóját, a katari Mohammed Bin Hammamot, az Ázsiai Labdarúgó Szövetség (AFC) elnökét korrupcióval vádolták meg, ezért az etikai bizottság felfüggesztette, a kandidálástól pedig visszalépett.
A vádak szerint Katar úgy kapta meg a 2022-es labdarúgó-világbajnokságot Ausztrália, Japán, Dél-Korea és az Amerikai Egyesült Államok előtt, hogy „megvásárolta”, azaz megvesztegetett több olyan tisztviselőt is - például Jack Warner CONCACAF-elnököt -, akik részt vettek a szavazáson. A felfüggesztésére Bin Hammam fellebbezéssel válaszolt.
Perre megy a DK, hogy kiderüljön, mi történt az olimpia alatt a párizsi luxusszállodai szobákkal, amit Sulyoknak szántak
Sebián-Petrovszki László belenézhetett a szerződésekbe, azonban az adatok egy részét kitakarták, így nem derült ki, ki írta a szerződést és ki döntött róla.
