A végig veszélyesen játszó David Villa második félidei góljával Spanyolország egy jó iramú meccsen legyőzte Portugália együttesét, és bejutott a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe.

Hatalmas lendülettel kezdett a spanyol csapat, Villa és Torres próbálkozásaival többször is veszélyeztetett. A portugálok átvészelték kapott gól nélkül az első negyedórát, ezt követően pedig fokozatosan kijöttek a szorításból. Ronaldóék főként a kontratámadásokra rendezkedtek be.
A spanyolokra - akik napra pontosan két évvel ezelőtt nyerték meg az Európa-bajnokságot - a második félidőben nagy feladat várt, ezt megelőzően ugyanis legutóbb az 1978-as világbajnokságon tudtak úgy vb-mérkőzést nyerni, hogy a félidő 0-0 volt.
Vicente Del Bosque alakulata gyakorlatilag saját 16-osához szegezte a portugálokat, majd David Villa találatával a vezetést is megszerezte. A Barcelona friss szerzeményének ez volt a negyedik találata a tornán, ezzel egy spanyol rekordot is beállított, ugyanis egymást követő harmadik vb-meccsén volt eredményes, ezt eddig egyedül Zarra vitte véghez, az 1950-es viadalon.
A hajrában ugyan már próbáltak feljebb jönni a portugálok, de a spanyolok szépen "eldugták" a labdát, és nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A mérkőzés végén még kiállították a portugál Ricardo Costát, aki tisztázatlan körülmények között lekönyökölte (?) az egyre harciasabb Joan Capdevilát.
A portugál csapat negyedik vébé-meccsén az első gólját kapta, azt azonban a legrosszabbkor, Carlos Quieroz együttesének tizennyolc meccsből álló veretlenségi sorozata szakadt meg.
XIX. LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, DÉL-AFRIKA, 2010 |
NYOLCADDÖNTŐ: SPANYOLORSZÁG - PORTUGÁLIA 1-0 (0-0) Fokváros, Green Point Stadion, 63 ezer néző V.: Hector Baldassi (argentin) SPANYOLORSZÁG: Casillas - Ramos, Piqué, Puyol, Capdevila - Xabi Alonso (Marchena, 93.), Busquets - Iniesta, Xavi, Villa (Pedro, 88.) - Torres (Llorente, 59.) Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque Gólszerző: Villa (63.) Kiállítva: Costa (89.) |
Perre megy a DK, hogy kiderüljön, mi történt az olimpia alatt a párizsi luxusszállodai szobákkal, amit Sulyoknak szántak
Sebián-Petrovszki László belenézhetett a szerződésekbe, azonban az adatok egy részét kitakarták, így nem derült ki, ki írta a szerződést és ki döntött róla.
