Jobb, ha odafigyelnek a nagy adózók és a bevallásokban notóriusan hibázók, de nem ússzák meg a rendezvényszervezők, az autókereskedők vagy épp az áfával trükközni próbálók sem.
Közzétette az adóhatóság a 2025-ös ellenőrzési stratégiáját és ellenőrzési tervét. Az erről szóló közleményben jelezték, hogy
- akik alapvetően jogkövetők, és csekély súlyú, nem szándékos hibát vétenek, azok a “szolgáltató adóhatósággal”,
- akik viszont “a kötelezettségeiket notóriusan nem, vagy jogszabálysértő módon teljesítik”, teljes szigorukkal találják magukat szemben.
Kiemelten figyelnek majd a kockázatos ágazatokra:
- építőipar,
- személy- és vagyonvédelem,
- zöldség- és gyümölcskereskedelem,
- a rendszeresen importálók,
- a külföldi vagy belföldi webhelyen értékesítők,
- platformok üzemeltetői,
- a rendezvényszervezők,
- a turizmussal, vendéglátással, szálláshely-szolgáltatással foglalkozók, a szépségiparban működők, valamint
- a jövedékiadó-köteles tevékenységet folytatók.

Továbbra is fókuszban maradnak a legnagyobb adózók, akiknél ellenőrzik majd az adókedvezményeket (fejlesztési, energiahatékonysági célú beruházási felújítási), a társasági adóalapot növelő és csökkentő tételeket, a transzferárakat és a kapcsolt vállalkozások között alkalmazott árakat, valamint kiemelt figyelemre számíthatnak a transzferár-adatszolgáltatás adatai alapján kockázatos ügyleteket bonyolító, valamint a veszteséges, vagy igen alacsony nyereséget elérő korlátozott kockázatú (rutin) gyártási, forgalmazási vagy szolgáltatási tevékenységet végzők.
Az áfacsalások ügye is napirenden marad, itt
- igyekeznek kiszűrni az új áfacsalási mechanizmusokat,
- de nem maradnak ki az online adatszolgáltatások és áfabevallások, valamint a biztosítotti bejelentések és a járulékbevallások ellenőrzése sem.
- A vámellenőrzések során górcső alá veszik
- a vámérték valódiságát,
- az importnál jelentkező alulértékeléseket és az
- áfakikerülést,
- az új autók áfájának és regisztrációs adójának megfizetését,
- a csempészárukat,
- szankciós intézkedések hatálya alá eső termékeket.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.