Jászai Gellért érdekeltsége megvásárolná a TeleGroupot.
A 4iG előzetes megállapodást kötött a TeleGroup informatikai, és hálózatfejlesztő vállalatcsoport 70 százalékos tulajdonának megvásárlására – közölte a 4iG Nyrt. hétfőn.
A közlemény szerint a magyar vállalat a dél-kelet-európai informatikai piacon folytathatja terjeszkedését miután előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötött a belgrádi központú TeleGroup többségi tulajdonának megszerzésére.
A cégcsoport Szerbiában, Bosznia-Hercegovinában és Montenegróban is a vezető szolgáltatók közé tartozik – írja a 4iG. A TeleGroup több, mint 250 munkavállalót foglalkoztat a balkáni térség országaiban, konszolidált árbevétele 2020-ban 64 millió euró volt, EBITDA-ja elérte az 5,3 millió eurót. A legjelentősebb vállalata a TeleGroup Beograd, amely tavaly 44 millió eurós árbevétel mellett 2,2 millió eurós EBITDA-t ért el.
A 4iG szerint az akvizíció a TeleGroup átvilágítását, a végleges szerződés megkötését, illetve a szükséges versenyhivatali jóváhagyásokat követően még az idén lezárulhat.
A Jászai Gellért nevével fémjelzett 4iG sorozatosan vásárolja fel a cégeket. Magyarországon utoljára az Invitech megvételéről számoltak be, de augusztus végén azt jelentették be, hogy a 4iG többségi tulajdon szerez (illetve miután még a tranzakció nem zárult le, csak szerezhet) a jelenleg a tisztán állami tulajdonban lévő Antenna Hungáriában. A balkáni terjeszkedése sem egyedi, júliusban a Telenor Montenegró részvénycsomagjának megvásárlásáról kötöttek előzetes megállapodást.
Jászai Gellért, a korábban Mészáros Lőrinc nevével összefonódó 4iG főtulajdonos-irányítója nemrég interjút adott a HVG-nek:
Jászai Gellért: Senki sem tart pisztolyt a fejünkhöz
A kormány nem kényszeríti túl drága terjeszkedésbe a céget – állítja a korábban Mészáros Lőrinc nevével összefonódó 4iG főtulajdonos-irányítója. Cége többségi részesedést szerez az Antenna Hungáriában, de szerinte az állam jól jár majd azzal, hogy kisebbségi tulajdonos lesz.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
