Ha a Flybe csődbe megy, négy hónapon belül ez lesz a második összeomló brit légitársaság.
Felszámolhatják brit Flybe légitársaságot, a megmentéséért viszont ezúttal a brit kormány is bevetheti magát, írja a Sky News.
A Flybe az Egyesült Királyság egyik legnagyobb légitársasága, amely alig egy évvel azt követően került az összeomlás határára, hogy a Virgin Atlantic kisegítette a veszteséges brit céget.
A Sky News a saját iparági forrásaira hivatkozva azt állítja, hogy az Ernst & Young (EY) könyvvizsgáló cég bármikor készen áll felszámolni a Flybe-t, amint szükség lesz rá.
A Flybe 75 repülőgépet üzemeltet, és több mint 80 repülőtérre repül az Egyesült Királyságban és Európában. A vállalat csődjével több mint kétezer munkahely szűnhet meg, ezért egy céghez közeli forrás szerint a brit közlekedési minisztérium, illetve az üzleti, energiaügyi és iparstratégiai minisztérium is dolgozik azon, hogy kitalálják, vajon a brit kormány tud-e segíteni a cégnek.
A Flybe a hírek felröppenése után közleményében azt írta, hogy folytatják a repülést, a pletykákat és a spekulációkat pedig nem kommentálják.
Flybe continues to provide great service and connectivity for our customers while ensuring they can continue to travel as planned. We don’t comment on rumour or speculation.
— Flybe ✈ (@flybe) January 12, 2020
Ha a Flybe valóban tönkremegy, akkor négy hónapon belül ez lesz a második nagy légitársaság összeomlása. Szeptemberben a Thomas Cook Group csődjét jelentette be a brit polgári repülésügyi hivatal.
Az erős verseny és az alacsony haszonrés miatt az elmúlt években több európai légitársaság is csődbe ment: 2017-ben az Air Berlin és a Monarch Airline, majd az izlandi Wow Air és a francia Aigle Azur.
A piac változásainak részeként még 2019 november végén a Ryanair megszüntette budapesti bázisát, majd a magyar fővárosból üzemelő járatait a március óta Buzz márkanév alatt működő lengyel leányvállalatának adja át. A hvg.hu több több légügyi szakértőt is kérdezett arról, hogy mi motiválhatta a lépést.
(via Portfolio)