Több ezren jelentkeztek a Tisza Párthoz, és úgy tűnik, mindenhol sikerül kettő-öt embert kiválasztani, akikkel együtt dolgoznak majd a kampányban.
„Most folynak azok a beszélgetések, amelyek nyomán tavasszal eldől, kik kapnak lehetőséget arra, hogy a Tisza Párt képviselőjelölt-jelöltjei legyenek, és munkájukkal tegyenek a változásért” – mondta Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke és EP-képviselője a Népszavának.
A jelentkezőkről úgy fogalmazott, nem feltétlenül olyanokról van szó, akik élnek-halnak azért, hogy bekerüljenek az Országgyűlésbe. A legfőbb motivációjuk az, hogy szeretnének hozzájárulni a politikai változáshoz, a fideszes kormány leváltásához: ha képviselőjelöltként, akkor úgy, ha más feladatkörben, akkor máshogy. Sok közöttük a teljesen szolid, csendes ember, aki számára azonban nem vállalható tovább, ami az országban zajlik – tette hozzá.
Tarr Zoltán szerint bár néhányan a jelentkezési folyamat közben meggondolták magukat, és a következményektől tartva kiszálltak, azok, akik maradtak, akár a retorziókat is hajlandók vállalni. Állítása szerint legalább
négy konkrét esetről tudni, amikor a tiszás képviselőjelöltségre pályázókat pár héten belül elbocsátották a munkahelyükről.
A Tisza Párt a „jelentkezők számától, minőségétől és bátorságától” függően választókerületenként kettő-öt (átlagosan három) jelölttel dolgozik majd a kampányban. Végül a Tisza Szigetek véleményét figyelembe véve az országos elnökség dönti el, ki lesz a jelölt. Feltétel a felsőfokú végzettség, a büntetlen előélet, valamint az is, hogy a jelentkezőnek ne legyen pártos múltja.
Az ország egyes részein a bőség zavarával küzdenek, máshol – bár a többes jelölés sehol nem okoz gondot – az átlagosnál szűkösebb a kínálat. Elsősorban Nyugat-Magyarországon találni térségeket, ahol a félelem miatt kevesebben jelentkeztek – mondta Tarr Zoltán.