Bence Szechenyi újságíróként arra használja származását, hogy a hatalom köreiben lévők rangkórságával élve megmutassa, amit mások nem láthatnak.
A Tiborcz István érdekeltségébe tartozó zárt körű budai elit klubba is betekintést adott az a dokumentumfilm, amit a Direkt36 készített Orbán Viktor családjának üzleti tevékenységéről. A film elkészítésében Bence Szechenyi működött közre, aki Széchenyi István testvérének leszármazottja: az Amerikában felnőtt fiatal újságíró jól csengő nevével felvételét kérte a Botaniq klubba, ahol rejtett kamerás felvételeket készített.
Bence Szechenyi a Válasz Online-nak elárulta: elfogadták a jelentkezését a klubba, felvették volna annak ellenére is, hogy másfél éve a magyar kormány által elképesztő összegekkel kitömött elitképző, az MCC működéséről írt leleplező cikket a Guardianbe. Szerinte a cikk elkerülhette Tiborczék figyelmét: azt tapasztalta, hogy a klubtagokat „elképesztő módon érdekli az emberek státusza”, ő pedig megpróbálta „jól adni a fiatal nemest”.
Az újságíró azt mondta, tapasztalta már korábban is, hogy a neve „milyen hihetetlen hatást vált ki” a fideszesekből, akik legitimálni akarják magukat vele.
A Tiborcz-félék és a környezetük afféle új arisztokratákként tekintenek magukra, folyton a régi Magyarországról fantáziálnak. Ízléstelenül modern stílusban bár, de kastélyokat újítanak fel. A történelmi nevek viselőinek jelenléte a köreikben arra jó nekik, hogy elhitessék magukkal: ők valójában arisztokraták, nekik ez jár. Ezért kerülhettem volna be én a klubba
– vélekedett Bence Szechenyi, aki arról is beszélt, hogy
Széchenyi István a magánvagyonából csinált közvagyont, Tiborcz István pedig a közvagyonból magánvagyont.
Úgy gondolja azonban, hogy párhuzam is van kettejük között: mindketten meg nem érdemelt gazdagságot tudhattak magukénak. „Széchenyi beleszületett, Tiborcz beleházasodott” – mondta, hozzátéve, hogy az utóbbi ezt a helyzetet személyes haszonszerzésre és hiúsági projektekre használja, amilyen ez az elitklub is. Széchenyi pont emiatt kritizálta a magyar arisztokráciát, ami szerinte fantáziavilágban él, és elszakad a hétköznapi magyaroktól.
Tiborcz pontosan az az új arisztokrata, akit Széchenyi gyűlölt volna
– jelentette ki.
Bence Szechenyi arról is beszélt, hogy nem nemesként nevelkedett, az anyja tanár, az apja ügyvéd, a vezetékneve pedig azért volt érdekes, mert az amerikai tanárai nem tudták kiejteni. Most Londonban él, mert újságíróként kifejezetten az Európával kapcsolatos ügyek foglalkoztatják. Mint mondta, ő nem tud hidakat építeni vagy könyvtárat alapítani, egyetlen eszköze a viszonyok jobbá tételére a tolla, és a nevéhez státuszt társítók, a rangkórságban szenvedők miatt tudja megmutatni, amit mások nem láthatnak.
Azokról a kormánypárti vádakról, ami szerint a Direkt36 filmje ukrán titkosszolgálati támadás Orbán Viktor ellen, Bence Szechenyi azt mondta: ez szánalmas kísérlet a jó újságírás leértékelésére, a filmbe ugyanis tényalapon nem tudnak belekötni, az egyetlen mód, hogy hiteltelenítsék, ha a mögötte meghúzódó szándékot sikerül besározni. A film azonban nem idegen érdekek, hanem a magyar emberek szolgálatában született – jelentette ki.