A Fidesz három alapértékébe – 1956, gyermekvédelem, kereszténység – is sikerült páros lábbal beleszállnia az Orbán-kormány bizalmi embereinek idén, mégsem fájt semmi annyira, mint a gazdasági helyzet. Nagy Márton tombolását még a kegyelembotrány se tudta felülmúlni a HVG szavazásán.
Optimista büdzsével készül 2025-re a kormány, a „békeköltségvetésből” a korábbinál több jut majd egyebek mellett sportra, szuverenitásvédelemre és fegyverekre is, de változik a különböző adók mértéke is. Ez lesz az új lehetőségek költségvetése Varga Mihály jelenlegi pénzügyminiszter, leendő MNB-elnök szerint, és bár a gazdasági mutatók között mindig találni olyat, amivel lehet villogni, az Orbán-kormány szerint is új megközelítés kell, miközben
14 év kormányzás után a legjobb, amit mondani tudnak, hogy majd jövőre jobb lesz.
Úgy tűnik, ez a közvéleményt, így a HVG olvasóit sem igazán nyugtatja meg, a stabilan 400 forint feletti euroárfolyam és a még mindig magas infláció egyre jobban sújtja a magyarokat. Mindeközben idén eljutottunk oda, hogy a kormány lakhatási válságot emleget, még ha az ezzel kapcsolatos saját felelősségével nem is néz szembe.
Nagy Márton a gazdaság siralmas teljesítménye miatt a német válságot okolja, miközben könyörög a magyaroknak, költsék már el a pénzüket. Szerinte ugyanis lenne mit, de beismerő vallomással ér fel, hogy a következő évre béreket emel a kormány. Az állam ezzel szemben serényen költekezik, idén például megvette a budapesti repteret 3,1 milliárd euróért, de gyakran berendeli a bankokat is, hogy „önkéntes“ alapon adják olcsóbban a hiteleket, állandóan veszekszik volt főnökével, Matolcsy Györggyel, néha elnéz egy grafikont, nem szereti a külföldi webshopokat, közli a bezinkutasokkal, hogy drága a benzin, majd megpróbál meggyőzni minket, hogy a románoknak igenis rosszabb, miközben simán kiad a minisztériuma egy hibáktól hemzsegő dokumentumot.
Rég nem mutatott olyan magabiztos eredményt a gazdaságpolitika, mint szavazásunk grafikonján. Nagy Márton idei szereplése 12 százalékkal körözte le a tavalyi nyertes szavazatszámát – ennyivel többen érzik cikinek a gazdasági helyzetet Tóth Gabi megnyilvánulásainál. A második helyet stabilan bebiztosította magának a kegyelembotrány három felelőse, vagyis Novák Katalin, Varga Judit és Balog Zoltán hármasa, akik végleg lerombolták az illúziót, hogy a kormánynak fontos a gyermekvédelem.
Komoly verseny alakult ki viszont a bronzéremért, végül a Fidesz alapmítoszát, az 1956-os szabadságharcot mondhatni teljesen új megvilágításba helyező, de leginkább szemen köpő Orbán Balázs bizonyult ha csak kicsivel is, de kínosabbnak Lázár Jánosnál és az évről évre egyre vállalhatatlanabb MÁV-nál. Valakinek pedig utolsónak is kell lennie, ez a pozíció a homofób nézeteket hirdető, közben meleg szexpartikba járó Bese atyának jutott. De a részvétel a lényeg, Bese pedig kellő szavazatot szerzett ahhoz, hogy vitathatatlanul ott legyen a helye a top 5-ben.

2024-ben az Év szava a latteavokádó lett, az Abszurdum-díjat a Magyar Péter péniszéről készült riport vitte el, az Év emberének pedig Magyar Pétert szavazták meg olvasóink..
A HVG citromdíjának korábbi nyertesei:
- 2020: Szájer József
- 2021: Várkonyi Andrea
- 2022: a tiltakozó tanárokat kirúgó tankerületi vezetők
- 2023: Tóth Gabi