A szakszervezet szerint elfogadhatatlan, hogy csupán hat hónapra tiltották el az orvoslástól a nőgyógyászt.
Múlt héten került nyilvánosságra a Magyar Orvosi Kamara etikai bizottságának döntése, miszerint fél évig nem praktizálhat az az onkológus nőgyógyász, akit tavaly decemberben jogerősen ítélt el a veszprémi bíróság, amiért nem egyszer gyógyíthatatlan betegektől kért el pénzt beavatkozásokért, vizsgálatokért.
A Rezindensek és Szakorvosok Szakszervezete (ReSzaSz) kedden közleményben reagált az orvosi kamara döntésére. Mint írják, elfogadhatatlannak tartják, hogy mindössze 6 hónapra tiltották el az orvost, aki "haszonszerzés céljából betegeit tudatosan félretájékoztatta, félrediagnosztizálta".
A ReSzaSz álláspontja az, hogy az ilyen minősített esetekben az európai jogrend, más országok példái és saját normáink alapján kizárólag a végleges eltiltás lehet erkölcsileg megalapozott döntés.
Felidézik, hogy a MOK országos vezetése nemrég kiadott deklarációjában arra hívta fel a politikai döntéshozók figyelmét, hogy a politikusok erkölcsi szerepe nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az egészségügyben tényleges változások induljanak, a politikai közgondolkodás gyökeresen megváltozzon az egészségügyről.

Ugyanakkor a nemrég alakult szakszervezet álláspontja szerint a Magyar Orvosi Kamara erkölcsi megújulására is szükség van, mert a veszprémi nőgyógyász ügyének elhúzódó, nehézkes etikai vizsgálata, enyhe első- és másodfokú ítéletei az egész társadalom igazságérzetét sértik. "ReSzaSz-ként hisszük, hogy a döntéshozó politikusoktól hitelesen csak akkor kérhetjük számon az erkölcsi megújulást, ha mi, egészségügyben dolgozók is megvizsgáljuk önmagunkat, és nemcsak szavakban, hanem tettekben is mindig az etikus magatartást tanúsítjuk."