Eddig 71 áldozatot azonosítottak azok közül, akiket 1956. október 25-én agyonlőttek. Cél, hogy az ismeretlen nevekből életutak, emberi sorsok és történetek legyenek, ezért várják azoknak a jelentkezését, akik adatokkal szolgálhatnak a halottakról és a sebesültekről.
Az 1956. október 25-i Kossuth téri sortűz áldozatainak és sebesültjeinek életútjáról, korábbi sorsáról gyűjt információt az Országgyűlési Múzeum – közölte az intézmény hétfőn.
Az áldozatok emlékére indított Egy sortűz nyomában című kutatás részeként azoknak a személyeknek a jelentkezését várják, akiknek rokonai, ismerősei körében lehettek olyanok, akik szerepeltek a "véres csütörtök" áldozatainak listáján, vagy biztosan lehet tudni róluk, hogy a helyszínen sebesültek meg, vagy vesztették életüket.
Mint írják, céljuk, hogy az ismeretlen nevekből életutak, emberi sorsok és történetek legyenek. A múzeum szerint minden visszaemlékezés, tárgyi emlék, fotó- és filmdokumentum jelentős lehet. Mostanáig 71 áldozatot azonosítottak.
Az érintettek jelentkezését június 30-ig várják – olvasható a múzeum közleményében. A felhívás részletei a nemzetfotere.hu internetes oldalon olvashatóak.
