A kontinens egyik legdrágább tandíját zúdítják a hallgatókra Magyarországon, ami számos európai egyetemmel összehasonlítva nem versenyképes - írja a mohaonline.hu.
A magyar oktatáspolitika elmulasztotta, hogy az elmúlt 20 évben fokozatosan jól átgondoltan, szociális ösztöndíjrendszerekkel megtámogatva beárazza a felsőoktatást és ezzel párhuzamosan a hallgatóktól megkövetelt anyagi áldozatért cserébe növelje a szolgáltatás színvonalát. Most a kontinens egyik legdrágább tandíját zúdítják a hallgatókra, ami számos európai egyetemmel összehasonlítva nem versenyképes - olvasható a Mohaonline cikkében.

A lap infografikája (nagyobb kép) átlagos 257 000 Ft-os magyar tandíjjal számol. Ez az átlag ad hoc jellegű választás alapján, a jogász és a közgazdász képzések árából jött ki, de ha fele ekkora buborékot képzelünk is ide, egy-egy részösztöndíjas képzéssel számolva, akkor sem tűnik versenyképesnek a magyar felsőoktatás - olvasható a lapban.
Az ábra nem tartalmazza a megélhetés költségeit. Ennek oka, hogy az alábbi országokban az élet finanszírozható diákmunkával, így az összehasonlítás értelmetlen lenne.
Mint megírtuk: a szerdai kormányülésen elfogadták az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) javaslatát, ami alapján jövőre jelentősen csökkennek az állami teljes ösztöndíjas keretszámok, 10 480-an vehetnének részt ilyen képzési formában.