Nem árt tudni, hogy a növényeknek melyik része mérgező.
Nem árt tudni, hogy a növényeknek melyik része mérgező. Mielőtt gyermekünk kúszva-mászva, tépve-rágva felfedezőútra indul a lakásban, tegyük meg a megfelelő lépéseket, hogy ne csak bútoraink, felszereléseink legyenek bababiztosak, növényeink se veszélyeztessék csemetéinket.

Ugyanígy járjunk el, ha háziállat költözik otthonunkba, amely ha csak alkalom adtán is, de szabadon mozoghat a lakásban, hiszen az emberre veszélyes növények nekik is árthatnak. A macskák rendes emésztéséhez például zöld növényre van szükség, így ha nem jutnak ki rendszeresen a szabadba füvet rágcsálni, előszeretettel járnak rá a lakás díszeire. Bár a macskák általában tudják, melyik növény mérgező számukra, néha elvétik a célt és kisebb hasmenésbe vagy hányásba torkollik a kalandjuk.

1. Buzogányvirág (Diffenbachia)

A növény minden része mérgező, lenyelése esetén a szájban és a torokban égő érzés lép fel, megduzzasztja a nyálkahártyát.
2. Könnyezőpálma (Philodendron)

Légzőgyökerei és életében egyszer hozott, kukoricacsőre emlékeztető virága mérgező, nedve a bőrön égő érzést okoz, lenyelése esetén a nyálkahártyát megduzzasztja és nyelési nehézségek léphetnek fel
3. Korallbokor (Solanum capsicastrum)

Virága vagy termése mérgező; ember számára csupán enyhén veszélyes, nagy mennyiség elfogyasztása rosszullétet, hányást, hasi fájdalmakat, légzési nehézséget okoz, állatoknál azonban súlyos bélproblémák, keringési zavarok léphetnek fel
4. Kroton (Codiaeum)

A növény tejnedve mérgező. A bőrön kiütések jelentkeznek. Lenyelése hányást, hasmenést, égető érzést okoz a gyomorban
5. Aszparágusz fajok (Asparagus)

A növény minden része mérgező! Bogyós termése lenyelve hasmenést, hányást és gyomorpanaszokat eredményezhet
Forrás:
Halina HEITZ: A zöld otthon – 1000 legszebb szobanövény;
Magyar Könyvklub, Budapest, 1997
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
