Azért van még tennivaló, de hamarosan tényleg a régi pompájában tündökölhet az épület.
Éppen öt éve volt, hogy kigyulladt a Notre-Dame és több mint 400 tűzoltó hősies munkája kellett ahhoz, hogy ne vesszen teljesen kárba Párizs egyik legnagyobb nevezetessége.
Az már akkor lehetett tudni, hogy a munka dandárja csak most jön és öt évvel a kigyulladás után is ott tartunk, hogy még nincs teljesen megújulva a világ egyik legismertebb temploma.

Jó hír ugyanakkor, hogy a műkincsek és más értékes tárgyak jelentős részét még időben kimentették a tűzoltók.

Ugyanakkor, mire a tüzet eloltották, a székesegyház fából készült tornya leomlott, a fából készült tető nagy része megsemmisült, a felső falai pedig súlyosan megrongálódtak.

A templom belsejében a boltozatos kőmennyezet akadályozta meg a komolyabb károkat, hiszen az nagyrészt megtartotta az égő tetőt, amikor az összeomlott.
Ennek is volt köszönhető, hogy a székesegyház oltára, két orgonája és három 13. századi rózsaablak alig vagy egyáltalán nem szenvedett kárt.

2020-ban az ügyben dolgozó nyomozók úgy vélték, hogy a tüzet “vagy egy cigaretta, vagy az elektromos rendszerben keletkezett rövidzárlat okozta”.

2021 szeptemberéig az adományozók több mint 840 millió euróval járultak hozzá az újjáépítéshez.

Az eredeti tervek szerint a Notre-Dame 2024 decemberére újulhat meg teljesen, de vannak olyan tervek is, hogy már a nyári párizsi olimpiára teljes pompájában legyen az épület.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
