Hevesi indulatok
Miközben a jobboldal Egerben élénken tiltakozik a megyei kórház működtetésbe adása ellen, a szomszédos, szintén...
Miközben a jobboldal Egerben élénken tiltakozik a megyei kórház működtetésbe adása ellen, a szomszédos, szintén fideszes vezetésű Heves városa magánvállalkozásba adta járóbeteg-szakrendelőjének irányítását és annak vagyonkezelői jogát. A tavaly meghirdetett pályázatra a Hospinvest Zrt. és az Agria-ügyelet Kft. jelentkezett, ám az utóbbi diadalmaskodott, mert - mint Csáki Zsigmond polgármester a HVG kérdésére elmondta - az ő ajánlata nyerte el a képviselő-testület tetszését. Az Agria résztulajdonosa, Magyar István az egri Fidesz-szervezet elnöke - és ebbéli minőségében gyakori résztvevője a "kórházvédő" demonstrációknak is.
Egy tavaly júliusi tudósítás szerint - amely a Fidesz honlapján olvasható - Magyar orvosként is kifejezésre juttatta véleményét az egri kórházzal kapcsolatban. E szerint "kifogásolta, hogy a média nem közölte, hogy népszavazás van előkészületben a privatizáció ellen, azt sem, hogy a súlyponti kórházakat az állam konszolidálni fogja szeptembertől, (...) sőt még azt sem, hogy az EU-s pályázaton 4 milliárd forintot fog kapni a kórház (kinek a kezébe fog vándorolni a pénz?)". Magyar cégétől - ezt nyilván tisztázták a felek - most azt várja Heves városa, hogy miután privát működtetésbe vette a Városi Egészségügyi Szolgálatot (VESZ), annak fejlesztéséhez pályázzon uniós pénzekre. Csáki szerint éppen ez volt az egyik fontos ok, amiért üzemeltetőt kerestek, hiszen az önkormányzatnak nincs megfelelő szaktudása, hogy ezekkel a feladatokkal megbirkózzon. S bár a VESZ vezetőit is megkérdezték, kézbe vennék-e a gyeplőt, a közalkalmazotti lét kényelméhez szokott doktorok ezt a lehetőséget elutasították.
"Mi már tavaly januárban eldöntöttük, hogy csak befektető bevonásával tudunk lépést tartanai a járóbeteg-ellátás küszöbönálló feladatnövekedésével. Nem tudhattam, hogy a Fidesz választmánya 2007 szeptemberében más álláspontra helyezkedik. Kértem is engedélyt, hogy folyamatban lévő ügyünkben a magunk útját járhassuk. Úgy érzem, ezt elfogadták. Csak azok morgolódtak, akik nem tiszta pályázással, hanem kerülő úton próbáltak a megbízáshoz jutni, ám sikertelenül" - summázta a HVG kérdésére Csáki Zsigmond, hogyan sikerült elfogadtatnia sajátos partizánakcióját pártja vezetésével.