Kínának óriási energiaigénye van, de nincsenek számottevő saját készletei, ezért folyamatosan kutatnak olaj és gáz után.
A CNOOC, Kína legnagyobb olajipari vállalata jelentős áttörést ért el a Pejpu-öböl medencéjében zajló kőolaj- és földgázkutatásban, miután a Vejcsou 10-5 nevű mezőn olaj- és gáztermelő zónát azonosítottak – számolt be róla a kínai állami média.
Kína szinte az összes felhasznált szénhidrogént importálja az országba, mert nincsenek számottetvő saját készleteik, a felfedezés ezért is jelentős.
A Vejcsou 10-5 olaj- és gázmező a Dél-kínai-tenger Pejpu-öbölében található. A CNOOC 4840 méter mélységű kutatófúrást végzett a térségben.
A vállalat vizsgálati eredményei azt mutatták, hogy a 283 méteres kút naponta mintegy 370 ezer köbméter földgázt és 102 tonna nyersolajat képes kitermelni. Magyarországon 2023-ban naponta nagyjából 2500 tonna kőolajat termeltek ki.
Ez az első olaj- és gázfelfedezés a Pejpu-öböl medencéjében lévő, gránittal fedett hegyekben.
“A CNOOC az elmúlt években nagy és közepes méretű olaj- és gázmezőket fedezett fel a Kína partjainál fekvő, különböző típusú paleozoikus eltemetett hegyekben” – ezt Csou Hszin-huaj, a CNOOC vezérigazgatója mondta.
Hozzátette, hogy a Pejpu-öböl medencéjében tett felfedezés tovább segíti a stabil olaj- és gázkészlet-ellátás biztosítását.
Nyitóképünk illusztráció
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
