A techmogul rácsatlakozott a Donald Trump által szajkózott vádakra.
Miután Donald Trump nekiment Volodimir Zelenszkijnek, és többek között lediktátorozta azért, mert az ukrán elnök nem tart elnökválasztást a háborúban álló és részben megszállt országban, Elon Musk is fontosnak érezte, hogy kifejtse a Trumpot támogató magvas gondolatait.
Ezek szerint a Zelenszkij népszerűségét 57 százalékpontra tevő közvélemény-kutató eredménye hiteltelen, mert a felmérést végző Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet az ukrán elnök ellenőrzése alatt áll.
Musk szerint, ha Zelenszkijt tényleg szeretnék az ukránok, akkor az elnök kiírná a választásokat, ám tudja, hogy hiába ellenőrzi a teljes ukrán médiát, így is megalázó vereséget szenvedne, ezért halasztotta el a választásokat.
„A valóságban megveti a népe, ezért nem akar választásokat. Kihívom Zelenszkijt, hogy tartson választásokat, és az ott szerzett eredményével cáfoljon rám. Nem fog” – írta Musk, majd azt is hozzátette, Trumpnak igaza van abban, hogy az elesett ukrán katonákon élősködő korrupt rendszer nélkül próbálja tető alá hozni a békét.
Hogy mi a gond ezekkel az állításokkal, azt már összefoglaltuk ebben a cikkben, most inkább egy érdekes kísérletet végeztünk. Nemrég jelentette be Musk, hogy az X chatbotjának legfrissebb demó verziója hozzáférhető lesz a felhasználók számára. A techmogul azt is elmondta a chatbotról, hogy akkor is az igazságot keresi, amikor az igazság ellentétes azzal, ami politikailag korrekt.
Ezen fellelkesülve megkérdeztük a Grok 3-tól, hogy lehet-e háború idején választásokat tartani Ukrajnában.

Az Elon Musk által az egekbe magasztalt, a Deepseeknél és a ChatGPT-nél is sokkal jobbnak tartott chatbot meg is válaszolta a kérdést. A Grok 3 szerint sem lehet választásokat tartani Ukrajnában, mert egyrészt a hadiállapot jogrendjéről szóló törvény 19. cikke megtiltja, másrészt azért sem lehet választásokat tartani, mert az ország közel 20 százaléka ellenséges megszállás alatt áll, így ezeken a területeken nem lehetne megtartani a voksolást.
A Grok 3 arra is kitért, hogy van mintegy 14 millió külföldön és belföldön élő ukrán menekült, akiknek a leszavaztatása komoly nehézségeket okozna, leginkább nem is lenne lehetséges, ráadásul a szavazóhelyiségek ki lennének téve az orosz támadásoknak, ami biztonsági szempontból is aggályossá tenné a választások megtartását.
„Történelmileg a demokráciák válságos időkben elhalasztották a választásokat – gondoljunk az Egyesült Királyságra a második világháború alatt –, de Ukrajna helyzete a megszállás és az elvándorlás miatt olyan mértékben bonyolult, hogy a szavazás most logisztikailag kivitelezhetetlen” – érvel, igen meggyőzően, az X chatbotja.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
