Milliárdokat fizethetünk a pénznyerő automaták betiltása miatt, integethetünk az egykulcsos társasági adónak és a szociális temetésnek. Az adócsalóink bezzeg jól járnak, de nem volt rossz éve Andy Vajnának sem. Nem ezt érzi azonban az, akiről kiderül, hogy őt bizony az út mentén hagyták. Ön meg vigyázzon: az államhoz kerülhet, ha gázt használ! A hvg.hu heti, tippelhető gazdasági összefoglalója.
A pénznyerő automaták betiltása ellentétes lehet a szolgáltatásnyújtás szabadságának elvével – így döntött a héten az Európai Unió Bírósága. Ez azt jelenti, hogy hamarosan sok milliárd forintot fizethetünk a kormány miatt. A perben, ami most az EU Bírósága áldásával folytatódik itthon, 8 milliárd a tét, de további ügyek is jöhetnek. Andy Vajna, akinek érdekeltsége a nyerőgépek betiltásának eddigi legnagyobb nyertese, tavaly 3 milliárd forintot keresett a Las Vegas kaszinóval, és a pénzt ki is fizette a cég luxemburgi offshore tulajdonosának.
Jó időre lőttek az egykulcsos társasági adónak, a szociális temetésnek, a média kap egy újabb pofont a reklámközvetítésben alkalmazott bónuszok eltörlésével, a dohánycégek se maradnak ki a jóból, mert jön a központi dohányellátó, az adócsalók és a zavarosban halászók viszont örülhetnek, mert Magyarország lesz a Kánaán egy évig - ezek a legérdekesebbek abból a sok változtatásból, amelyeket kedden fogadott el a parlament kormánypárti többsége a költségvetést megalapozó salátatörvényben.

Beperelte az államot az a határőr, aki bár 60 nap híján ledolgozta a korkedvezményes nyugdíjba vonulásához szükséges idejét, azt követen, hogy az Orbán kormány, miután 2012 elején eltörölte a szolgálati nyugdíjat, “az út mellett hagytak”. Tóth László így ahelyett, hogy a havi nyugdíját várná - melyet felszerelésekor az állam törvényben garantált neki - most a földművelésből kell, hogy megpróbáljon megélni. A leszázalékolt férfi végigjárta a hazai igazságszolgáltatási fórumokat, de igazáért most a Strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságára is elment. A Magyar Helsinki Bizottság képviseli.
Az állami rezsicég, az ENKSz Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. alatt működő Főgázé lehet az a mintegy 1,3 millió lakossági gázfogyasztó, akik eddig az E.On-hoz, illetve a GDF Suez-hez tartoztak. A döntést a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal (MEKH) hozta meg azt követen, hogy a két cég - előbbi visszaadja az egyetemes gázszolgáltatói engedélyét, utóbbi pedig teljesen kivonul Magyarországról - megelégelte, hogy a lakossági szolgáltatási üzletáguk rajtuk kívül álló okokból milliárdos veszteséget termelnek. Az átadás-átvétel 2016 január 1., illetve július 1. dátummal történhet meg, amennyiben a Főgáz a MEKH előírásait teljesíti.
Miután a Magyar Ital- és Áruautomata Szövetség adatai szerint tavaly mintegy 40 ezer automatából lehetett az országban élelmiszert (szendvicset, csokit, kekszet, üdítőt stb.) vásárolni, az idén bevezetett kötelező, adóhivatali regisztrációra viszont mindössze 30 ezer automatát jelentettek be, eltűnt az eddigi gépek negyede.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
