Az Európai Unió energiaügyi biztosa szerint az uniót is be kellene vonni a magyar-orosz gáztárgyalásokba.
A magyar-orosz hosszútávú gáztárgyalásokon részt kellene vennie az Európai Unió képviselőjének is, mivel az unió azon dolgozik, hogy integrálja a tagországok energiapiacát - mondta Maros Sefcovic, az energiaügyi EU-biztos nyilatkozatát kedden, Vlagyimir Putyin budapesti látogatásának napján a Wall Street Journal idézte. A lap azt írja, hogy Orbán Viktor és Putyin korábban olyan megállapodásokat kötöttek, amelyek megsérthették az uniós versenyjogi és energiapiaci szabályokat.

Ideális esetben az Európai Bizottságnak is a tárgyalóasztalnál kellene ülnie Sefcovic szerint, és az energiabiztonság egyik kulcseleme a magasabb szintű átláthatóság kellene, hogy legyen. Azt is megígérte, hogy a Bizottság mindent megtesz azért, hogy meggyőződjön arról, hogy a kormányközi energiamegállapodások az EU-joggal kompatibilisek.
A lap megemlíti, hogy Putyin látogatását megelőzően például sem a magyar, sem az orosz vezető nem árult el semmit a várható tárgyalások tartalmáról, bár várhatóan a 10 milliárd eurós paksi bővítésről és a hosszú távú gázmegállapodásról tárgyalnak majd.
A Bizottság szeretné az energiapolitika területén elérni, hogy az uniós tagállamok konzultáljanak a Bizottsággal, mielőtt megállapodásokat kötnek. Sefcovic azt mondta, szeretnék biztossá tenni, hogy egyetlen energiaszállító se legyen monopolhelyzetben semmilyen EU-piacon, és megelőzni, hogy bármilyen harmadik fél igazságtalan versenyelőnyhöz jusson bármely uniós tagállammal folytatott tárgyaláson.
Sefcovic biztosi programjának része, hogy az EU-országok orosz energiahordozóktól való függőségét csökkentsék.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
