Még nem nyújtotta be a kormány Brüsszelnek a partnerségi megállapodást
A kormány korábbi ülésén elfogadott partnerségi megállapodásnak az Európai Bizottsághoz történő formális benyújtását lehetővé tévő határozat a napokban jelenik meg, és ezt követően nyújtja be a kormány a dokumentumot Brüsszelnek - tájékoztatta az MTI-t Cséfalvay Zoltán, az NGM parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára, aki a 2014-2020 közötti források felhasználásával kapcsolatos uniós egyeztetések lefolytatásáért is felel.
Az államtitkár hozzátette, hogy Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkárának értesülésével szemben a partnerségi megállapodást csak azt követően nyújtják be formálisan, hogy kihirdetik a kormányhatározatot. Csepreghy Nándor hétfőn Nagykanizsán azt jelentette be, hogy a kormány az elmúlt hét végén, határidő előtt benyújtotta Brüsszelnek az Európai Unió 2014 és 2020 közötti költségvetési ciklusára vonatkozó partnerségi megállapodást.
Korábban Cséfalvay Zoltán azt nyilatkozta az MTI-nek, hogy a 2014-2020 között érkező uniós források felhasználásának keretét jelentő partnerségi megállapodást tagállamok április 22-éig nyújthatják be, Magyarország várhatóan az első országok között lesz, amelyek formálisan is eljuttatják a dokumentumot a bizottságnak.
A hivatalos jóváhagyásra három-hat hónap áll az uniós testület rendelkezésére, de Cséfalvay Zoltán bízik abban, hogy a formális egyeztetés a lehető legrövidebb lesz, miután az informális megbeszéléseken a vitás pontokat többségében sikerült rendezni. A partnerségi megállapodás benyújtása után három hónapon belül be kell adni az egyes területek támogatási céljait, prioritásait, forrásait részletesen meghatározó nyolc operatív programot, ezeket a kormány a tervek szerint már márciusban eljuttatja Brüsszelbe.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
