Orbánéknak 30 milliárdot adtunk kölcsön a múlt hónapban
Októberben harmincmilliárd forinttal növekedett a kifejezetten a lakosság számára értékesített állampapírok állománya, így megközelíti az 1600 milliárd forintot – közölte az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) csütörtökön.
Az ÁKK közlése szerint várható volt, hogy az előző havi intenzív növekedés után – amely részben technikai jellegű volt a hó végi jegyzések és hó eleji lejáratok sajátos alakulása miatt – októberben átlagosra mérséklődik a nettó értékesítés.
A Kamatozó Kincstárjegyek állománya 20 milliárd, az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek és a szeptemberben debütáló egyéves futamidejű, dematerializált Kincstári Takarékjegy Plusz együttes mennyisége 4,3 milliárd, míg az inflációkövető Prémium Magyar Államkötvények teljes állománya 6,1 milliárd forinttal növekedett. A Féléves Kincstárjegy állománya a lejáratok halmozódása miatt 0,4 milliárd forinttal csökkent októberben.
Az első tízhavi 610,8 milliárd forintos lakossági állampapír-állomány növekményéből a Kamatozó Kincstárjegyekre 491,8 milliárd, a Féléves Kincstárjegyekre 8,7 milliárd, a Prémium Magyar Államkötvényre 73,3 milliárd, az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyekre és a Kincstári Takarékjegy Pluszra együttesen 37,1 milliárd forint jut.
A kifejezetten lakosságnak szánt állampapírok teljes állománya 2013. október végére 1597,4 milliárd forintra emelkedett. A teljes állományból a Kamatozó Kincstárjegyek 927,3 milliárd, a Féléves Kincstárjegy 19,1 milliárd, az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek és a Kincstári Takarékjegy Plusz együttes mennyisége 321,4 milliárd, a Prémium Magyar Államkötvény állománya 329,7 milliárd forintra növekedett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
