Több mint 11 százalékot nőtt a kínai ipari cégek féléves profitja
Júniusban és az első félévben is nőtt a kínai ipari cégek együttes profitja.
A kínai statisztikai hivatal adatai szerint az ipari cégek adózott eredménye 6,3 százalékkal 502,42 milliárd jüanra (81,87 milliárd dollár) emelkedett a múlt hónapban tavaly júniussal egybevetve. Az első hat hónapban az ipari vállalatok nyeresége 2,58 ezer milliárd jüan (418,75 milliárd dollár) lett, 11,1 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.
A statisztikai hivatal azokat a cégeket vette alapul, amelyek bevétele meghaladja az évi - átszámítva - 3,2 millió dollárt.
A héten közölték, hogy tizenegy havi mélypontra esett, és az ágazat teljesítményének visszaesését jelző 50 pontos szint alatt maradt júliusban a kínai feldolgozóipari kilátásokat tükröző beszerzésimenedzser-index (BMI). Az új megrendelések alindexe például 11 havi mélypontra esett, már harmadik hónapja áll 50 pont alatt, ami elemzők szerint azt jelzi, hogy a kínai belső kereslet nem képes ellensúlyozni a gyenge világpiaci kereslet hatását.
A gyenge júliusi BMI megerősíti azokat az elemzői véleményeket, hogy a kínai gazdaság teljesítménye rosszabb lehet a korábban vártnál. A kormány 7,5 százalékos gazdasági növekedésre számít idén.
A kínai gazdaság 7,5 százalékkal nőtt az idei második negyedévben, ami lassulás az első negyedévi 7,7 százalékhoz képest. Az elmúlt tíz negyedévben kilencedszer jegyeztek fel mérséklődő gazdaságnövekedést a június végével záródott három hónapban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
