Tízmilliós károkat okoznak a netbankolókat célzó kémprogramok
Az internetes kémprogramok a tavalyi évben Európa-szerte 30 ezer ügyfelet károsítottak meg közel 10 milliárd forinttal. A probléma már Magyarországon is jelentkezett és tízmilliós veszteséget okozott a hazai ügyfeleknek. - írja az azenpenzem.hu.
A bankok az óvatosságra intő tájékoztatók után már szigorúbb biztonsági intézkedéseket vezettek be. Legutóbb az UniCredit jelezte ügyfelei részre, hogy a bejelentkezéskor megadott azonosítón és jelszón kívül nem kérnek más adatot az internetes csatornán keresztül. Az OTP a belépés mellett már a tranzakciókhoz is kódot küld sms-ben, a Budapest Bank ügyfelei pedig kizárólag csak telefonra kapják a jelzést. A CIB a netbanki jelszónál szigorított, a legutóbb használt 15 jelszót nem lehet újként megadni - írta Az én pénzem pénzügyi website.
A kémprogramok általában hamis üzeneteket generálnak, amelyek várakozásra szólítják fel a felhasználót, miközben a számlán nem engedélyezett átutalásokat bonyolítanak le. A hvg.hu is már írt a problémáról, amikor a Magyar Bankszövetség 2012 decemberében kiadott tájékoztatására hivatkozva felhívta a figyelmet a megbízható vírusirtó és tűzfal használatára. Amennyiben az internetes ügyintézés során bármilyen szokatlantól eltérő működést tapasztalható, célszerű kilépni a programból és értesíteni a számlavezető bankot. Az említett biztonsági intézkedések betartása már csak azért is javaslott, mert egy esetleges netes rablás esetén a vírusvédelmi rendszer hiányában kevés esély van arra, hogy a pénzintézetek a kár egy részét visszatérítsék.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
