El sem kezdték értékesíteni itthon a stratégiai cukorkészletet, így felfüggeszteni sem lehetett az eladást, hiába állította ezt pénteki közleményében a Vidékfejlesztési Minisztérium – írja a Népszava. A lap szerint az árcsökkenésnek semmi köze nem volt a kormány intézkedéséhez.
A Vidékfejlesztési Minisztérium pénteken azt közölte, hogy „okafogyottsága miatt felfüggesztették a stratégiai cukorkészlet értékesítését”. A magas cukorárak letörése érdekében Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter májusban döntött arról, hogy az állami tartalékból 2 millió kilogramm cukrot felszabadítanak és értékesítenek. A piaci folyamatok időközben - egyebek között éppen ennek a döntésnek a hatására - kedvező fordulatot vettek, jelentősen csökkentek az árak – írták a közleményben.
A Népszava hétfői cikke szerint a tavaszi cukorhiány azután enyhült, hogy Brüsszel lazított az importkvótákon. Itthon a meghirdetett 2 millió kilogramm cukorból végül egyáltalán nem adtak el, és ezt a vidékfejlesztési tárca sajtófőnöke is elismerte az MTI kérdésére – olvasható a lapban, amely szerint a "kormányzati belső egyeztetések, bürokratikus vacakolások jócskán elhúzódtak, a cukor piacra dobását folyamatosan halogatták, végül belátták, hogy ennek semmi értelme".
A kereskedelmi láncok képviselői korábban egybehangzóan azt mondták, hogy az állami tartalékból beígért cukornak nincs köze az árcsökkenéshez. Nincs már hiány, mérséklődtek a termelői árak, ezzel magyarázható szerintük az árak normalizálódása.

A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
